Přidání ladicího ladění na Teensy 3.5 / 3.6

Teensy je silný paže-založená výstupní deska s tun funkcí, které mohou dělat zábavné věci s USB. Stejně jako mnoho dev desek, využívá méně výkonného procesoru jako rozhraní. Teensy Designer [Paul Stoffregen] Přidán záhlaví ladění, který umožní přímé SWD JTAG získat přístup k primárnímu čipu, ale mikrokontrolér rozhraní musí být pro to, aby fungovalo, stejně jako kód, který tak učiní, stále probíhá.

Netrpělivý, [Erich Styger] Dokumentuje modifikace, které učinil, aby přidal podporu pro protokol J-Link SWD odstraněním urážejícího NXP Kinetis KL02z, který slouží jako palubní rozhraní, stejně jako zavaděč, který pomáhá mluvit Arduino IDE mluvit s K64F je primární čip. Po odstranění KL02Z, [Erich] obydlel záhlaví ladění, stejně jako pak se připojil k Segger J-Link na desku, jakož i testoval s Eclipse, GDB, stejně jako základní nástroje ladění SWD.

Výsledkem konce je deska CORTEX M4F, která může pracovat se základními nástroji za třetinu ceny poklesu kinetisu. [Paul Stoffregen] Potvrzuje, že výkon ladění bude přidána do kódu bootloaderu brzy však až do té doby, hardware hack je práce, pokud brutální, přístup k ladění na platformě.

Více informací o rozhraní JTAG je nabízeno pro zájemce. Stejně jako kdyby Teensy není vaše věc, můžete přemýšlet o pokrokovací desce StM32.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *