Sériový port JTAG programátor

Pokud plánujete udělat nějaké hacking s CPLD nebo FPGA žetony, budete potřebovat způsob, jak je naprogramovat. JTAG je jedním z možností a zde je nízkonákladová metoda, která používá sériový port (přeložený).

Tato metoda vyžaduje pouze čtyři signály (TDI, TMS, TCK a TDO) plus zem. Ale problém je, že sériový port RS232 pracuje s úrovněmi logiky 12V a strana programátoru JTAG musí pracovat s úrovněmi logiky nativního zařízení, které jste programování. Komerční programátoři používají úroveň konvertovat IC, aby se o to postaral pro vás, ale to nesplá s nízkým cílem tohoto projektu. Místo toho, [Nicholas] používá zenerové diody a přepážky napětí pro provedení konverze. K dispozici je také LED pro každý datový signál, aby se nějaká zpětná vazba, pokud máte potíže.

Můžete to použít spolu s programovací aplikací, která [Nicholas] šlehačkou pomocí Visual Studio. Funguje to dobře přes sériový port, ale zkusil programování s USB-to-sériovým dongleem. Zjistil, že tato metoda zpomaluje proces dolů na nesnesitelné 5 minut. Podívejte se, možná můžete pomoci dostat ten lenochod-jako programování až po zvládnutelnou rychlost.

[Díky Alex]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *