Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Uncategorized EEPROM Hack Unlocks Crippled Funkce v Agilent Multimetru, stejně jako LCR Meter

EEPROM Hack Unlocks Crippled Funkce v Agilent Multimetru, stejně jako LCR Meter

[GNIF] dělal to, co nějaký typ skvělého hackera … strkat kolem vnitřků jednoho ze svých nástrojů, aby přesně to fungovalo. Zatímco tam, on zjistil, že EEPROM Hack může učinit Agilent U1241a funkce jako U1242a.

Pokud jste do tohoto typu věci, že Rigol 1052e hack by se měl na mysl. To byl firmware zmrzačený gadget, který, když je odemčeno, udělal méně drahý design, který se chovají stejné metody, jak je to 400 dolarů mnohem nákladnější sourozenec. To nemá raději stejný dopad, protože rozdíl nákladů je někde mezi $ 20- $ 100. Stále, tohle věci je prostě cool, že?

Několik zpráv dolů v podprocesu propojené výše [GNIF] sdílí příběh přesně, jak objevil hack. Po zrušení linek I2C EEPROM při napájení metrem, který byl schopen vidět, že gadget inicializuje velké množství hodnot na 0xFF, když nemůže objevit uchovávané údaje. Dalším krokem bylo využití desky STM32, aby vypusťte obsah EEPROM. S zálohovacími daty bezpečně začal měnit hodnoty a reflashing čipu. S tímto procesem zjistil, že změna jednoho bajtu od 0x01 do 0x02 umožnilo funkce vyššího modelu. Stejně tak funguje pro modernizaci U1732C na nastavenou funkci U1733C.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *