Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Uncategorized Síťová frekvenční obrazovka

Síťová frekvenční obrazovka

[James] žije ve Velké Británii, kde četnost elektrické energie očekává, že bude 50Hz, nicméně má tendenci se lišit na základě nabídky a poptávky. Vybral si, že si to přejdou na obrazovku.

Národní mřížka se nyní zobrazuje graf v reálném čase posledních 60 minut. To je však metoda stejně snadná. Čas vytrhnout pájecí železo!

Vyzbrojený tužkou a papírem [James] načmáral některé pojmy na přesně, jak počítat frekvenci – usadil se na počítání 200 cyklů, což znamená, že v 50.000Hz, to by trvalo přesně 4 sekundy. Dalším problémem získal zdroj načasování, který byl pro tuto práci přesný. Attiny84 by nedělal techniku ​​(příliš nepřesné), ani by venkovní křišťál (příliš drahý) – nicméně hodiny v reálném čase? To je jízdenka! Využívá čipu DS3231 RTC, který v +/- 2ppm 32.7688KHz je mnohem více než dostatečně přesný.

Některé matematiky, programování a pájení později a obrazovka je dokončena! Dokonce přidal šipku nahoru / dolů, aby ukázal poslední vzor elektřiny.

Pěkný jeden [James]! V loňském roce [CH00F] udělal podobný projekt, kde se odtrhl 194 diskrétní tranzistorové hodiny, aby přesně viděl, jak to funguje – jako stranou, potřeboval přesně pochopit, jak přesné 60Hz vycházející ze zdi bylo!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *