Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Digital Electronics Zálohování EFS na Galaxy Note 4 a dalších zařízeních Galaxy

Zálohování EFS na Galaxy Note 4 a dalších zařízeních Galaxy

Samsung mají speciální oddíl věnovaný určitým poměrně důležitým informacím o samotném zařízení. Zahrnuje zařízení IMEI (MEID nebo ESN), rádiová data, MAC adresa, vaše telefonní číslo, parametry poskytování dat atd. Stručně řečeno, je velmi důležité, aby váš telefon fungoval normálně. Proto vám ukazujeme způsob, jak zálohovat oddíl EFS na Galaxy Note 4, abyste jej mohli později obnovit.

EFS je životně důležitý oddíl, který se nachází na většině zařízení Android, a pokud je nějak poškozeno, může IMEI vašeho telefonu zmizet a výsledkem bude noční můra. Nebudete moci používat žádné funkce připojení, jako je volání nebo používání datového připojení. Jen pomyslete na smartphone bez síťového signálu!

Možná budete muset obnovit EFS v případě, že narazíte na problémy s připojením. První věc, která vám přijde na mysl v případě problémů s připojením dat, by měla být nastavení APN. Jedná se o parametry nosiče uložené v telefonu, takže ví, kde se připojit (jaký server), když dorazí zpráva MMS nebo chcete procházet web. Pokud jsou nastavení názvu přístupového bodu (APN) správná (Google, že jeden nebo kontaktujte vašeho dopravce) a vaše připojení stále nefunguje, může to být problém s oddílem EFS. V každém případě je EFS poslední věc, se kterou bych se pohrával, protože je to jemné a důležité. V případě, že jste to nepodporovali a ocitali se bez něj, jste trochu zašroubovaní, protože neexistuje způsob, jak to získat zpět. Postupujte tedy opatrně.

Oddíl EFS zůstává skrytý a teoreticky by dobře chránil tak blikající vlastní ROM a jádra, zakořenění a další „Superuživatel“ zaměstnanci by neměli být škodlivé. Ale to je skutečný život a scénáře jsou nespočet a někdy se kousky zapadají dohromady jen dokonale (ve špatném smyslu) a EF jsou vymazány nebo poškozena jeho data.

Vzhledem k tomu, že uživatelé Samsung uvádí případy ztráty IMEI, stěží doporučujeme, aby majitelé zařízení Galaxy museli zálohovat oddíl EFS. V obchodě Google Play najdete spoustu nástrojů zálohování a obnovení EFS zálohování a obnovení pro zařízení Samsung, ale ne všechny pracují se všemi modely Galaxy.

Pokud vlastníte zcela novou Galaxy Note 4, musíte zálohovat EFS svého zařízení jako preventivní opatření, abyste jej mohli obnovit později v případě, že bude z nějakého důvodu poškozen. Naštěstí má Galaxy Note 4 nyní funkční metodu kořenů a také je v obchodě Play k dispozici nová aplikace, která toto zařízení podporuje. Je tedy nejvyšší čas pro zajištění EFS vaší poznámky 4 pomocí aplikace EFS Manager.

Seznam systémových oddílů Galaxy Note 4

V obchodě Play je několik aplikací, které vám umožní zálohovat a obnovit oddíl EFS na vaší Galaxy Note 4. Aplikace může snadno zálohovat následující oddíly vaší poznámky 4:

efs.img.ext4

M9KEFS1

M9KEFS2

M9KEFS3

Modemst1

Modemst2

EFS Manager je snadno používán aplikaci s jednoduchým rozhraním. Vše, co musíte udělat, je nainstalovat aplikaci na kořenovou Galaxy Note 4, Spusťte ji, vyberte model zařízení a klepněte na tlačítko zálohování.

Stáhnout EFS Manager (poznámka 4)

Vezměte prosím na vědomí, že můžete úspěšně zálohovat a obnovit EFS na vašem zařízení, které musíte mít nainstalovanou aplikaci Root Access a Busybox nainstalovanou na zařízení.

[GooglePlay url = ””]
[GooglePlay url = ””]
Zálohování a obnovení EF na zařízeních Samsung

V případě, že vlastníte jiné zařízení Samsung Galaxy a chcete zálohovat oddíl EFS, můžete použít aplikaci Samsung Tool: com.sec.ricky310711.samsungtool.apk

Pokud se obáváte zálohování oddílu EFS, znamená to, že nejste běžným uživatelem Androidu, takže pravděpodobně již máte přístup root. Další věc, kterou musíte udělat, než se dostaneme dopředu a nainstalujete tuto jednoduchou aplikaci, je nainstalovat do zařízení Busybox. Není to nic jiného než jednoduchý balíček dalších příkazů Linux, který se při práci s operacemi na úrovni kořenů po ruce po ruce. Najdete výše uvedený odkaz Busybox.

Když je nainstalován Busybox, pokračujte a otevřete jej. Aplikace by měla začít instalovat nástroje automaticky, pokud tomu tak není, stačí klepnout na „Instalace“. A je to. Nikdy se o tom nebudete muset starat, pokud samozřejmě neuděláte úplné vymazání.

Každopádně stáhněte do zařízení kopírovat soubor nástroje APK samsung a nainstalujte jej. Poté otevřete aplikaci a klepněte na možnost zálohování EFS a budete dobré jít.

Nástroj Samsung je velmi specifická aplikace, takže možnosti nejsou tak početné. Je snadné se používat a přímý. Jednoduše klikněte na zálohu EFS a zálohujte jej, následuje výběr cíle (interní nebo externí sdcard, pokud ji máte). Zálohování je dokončeno během několika sekund. Aplikace je také vybavena čtyřsměrnou nabídkou restartu, která je vždy vítána.

To je ono, udržujte to, bezpečné lidi!

Přečtěte si další: Jak Nand vymazat zařízení Samsung v Odinu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *