3D tiskové obvody se zbaví kolonky celkem

četné si myslí, že dalším velkým krokem ve 3D tisku je, když budeme moci vytisknout v kovu, dobře, za dostupnou sazbu. Ale co tisk v kovu a plastu současně?

Ta věc je, mnoho elektroniky je typicky dvojrozměrné. Vrstvy na vrstev relativně plochých PCB tvoří mozek každé technologie, které známe a lásku. Legrační věcí je, žijeme v trojrozměrném světě a rádi tyto ploché obvody strčíme do trojrozměrných krabic. Co kdybychom neměli? Co když by mohl být obvod vložen přímo do jakéhokoli tvaru, který chceme? Bylo by docela úžasné – mínus celé servisní aspekt výrobku …

Každopádně jsme viděli nějaké skvělé hacky v průběhu let, které se o to pokoušíte, stejně jako přidání měděného drátu do vašeho 3D tisku, vložení komponentů do vašeho tisku pozastavením práce, nebo dokonce jít staré školy a používat bod-to-point Manhattan Style Konstrukce obvodu pro přidání některých elektronických funkcí do vaší strany. Ale co kdyby to vaše tiskárna mohla udělat pro vás?

To je přesně to, co se Optomec pokouší s voxel8 3D tiskovou elektronickou platformou. Je to váš standardní běh mlýna FDM Style 3D tiskárny, ale má 2nd extrudér, který je schopen stisknout kapalný stříbrný inkoust, který schne při pokojové teplotě. Stačí se podívat na tento quadrotor, který dokázali udělat.

Je předvídatelný, že byste to mohli udělat s jakýmkoliv tiskárnou multi-extruder 3D tiskárny, ale aktuální software není opravdu vybaven, aby přidali do trojrozměrných stop do vaší části … dokud jsme neslyšeli o nejnovějších forayech společnosti Autodesk do světa 3D tisku, který je!

To se nazývá projektový drát a je vyvíjen v jiskrině, což je Autodesk’s Open 3D tisková softwarová platforma. Jo, slyšeli jste nás nejlepší – je to vlastně otevřené. Nyní je čas dostat závratě. Projektový drát umožňuje snadno přidat trojrozměrné stopy do vašeho modelu, nemluvě o komponentách – OH a multi-materiál krájení, aktivní pauza příkazy, takže můžete přidat funkce MID TISK … AWESOME.

Projektový drát je nastaven na vydání s Voxel8 někdy později v tomto roce. Ale je předvídatelné, že by to mohlo být používáno s dalšími tiskárnami, protože to není Cíl společnosti Autodesk má být proprietární jediné značce.

[přes makezine]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *