Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Uncategorized Reverse Engineering Sega Mega Drive

Reverse Engineering Sega Mega Drive

s rozšířeným přijetím emulátorů, téměř každý jednotlivec může začít hrát videohry z minulosti ERAS. Některé systémy jsou dokonce schopny podporovat homebrew hry, s několika majícími aktivními komunitami, které stále vytvářejí nové hry ještě desetiletí později. Tato jednoduchost programování pro platformy bez počítače nebyla vždy tak snadná. Pokud jste chtěli navázat hry na nyní starožitnou konzoli, když to bylo ještě poměrně nové, museli jste skočit hodně obručů. [Tore] ukazuje, jak by to bylo učiněno s jeho Sega Mega Drive pokrok sada, kterou postavil od nuly.

Zatímco [Tore] měl Atari st, chtěl udělat něco trochu mnohem více špičkové hrany, stejně jako v době, kdy nebylo nic lepšího než Mega Drive (nebo geneze, jak to bylo známo v Severní Americe). Měla řadu funkcí, které zapůjčilo plošinu k vývoji, a to čipu Motorola 68000, který byl velmi typický pro čas, stejně jako výsledek měl dostatek dokumentace k dispozici. Stále potřeboval udělat docela trochu reverzní inženýrství systému, aby dostal správnou dev desku běží, ačkoli začínající, jak to, jak patronový systém pracoval. Byl schopen rozvíjet paměťovou banku, která fungovala jako re-zapisovatelná hraová kazeta.

S tvrdými díly z cesty [Tore] nastaven na budování logiky lepidla, spouštěcí firmware, který propojený s jeho atari st, stejně jako pak program zapojení všeho dohromady. On byl nakonec schopen dostat se daleko, aby poslal programy do Mega Drive, který by mu umožnil kontrolovat skvrny na obrazovce s regulátorem, ale bohužel byl přerušen, než by mohl vytvořit jakýkoliv typ celkových her. Výše výzkumu, stejně jako práce, jak se dostat tak daleko, je neuvěřitelná, stejně jako tam mohou být nějaké užitečné nugety pro každého jednotlivce v sousedství Homebrew Mega Drive. Pokud nechcete dostat to hluboko do hardwaru Mega Drive, můžete vytvořit kazetu, která umožňuje pokrok na nativního hardwaru Sega.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *