Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Uncategorized Napájení originálního jablka i po třech desetiletích v muzeu

Napájení originálního jablka i po třech desetiletích v muzeu

Jablko I je věci legendy. Vytvořeno a prodáváno v roce 1976 Steve Wozniak a Steve Jobs, to byl první produkt vydaný tím, co by se stalo dnešním multi-bilionu-dolar tvůrce Iphone a Imacs. S přibližně 60 původními známými, které je známo, že existují, ceny v aukci jsou často v rozsahu 300 000 dolarů, zatímco potvrdily, že tyto pracovníci jsou dokonce mnohem cennější.

Heinz Nixdorf MuseumsForum (HNF), počítačové muzeum v německém městě Paderborn, je dost bohatné, aby měl původní jablko i ve své sbírce. I když to bylo v úvahu, že rok 1996 to bylo vždy na statickém displeji a nikdy nebyl zapnut. Ve skutečnosti to nebylo známo, zda by to dokonce fungovalo, a to bylo nejužitečnější exponát v celém muzeu, jednoduše střelba by to bylo vážně riskantní projekt.

Ale počítače jsou označeny, které mají být použity, takže režisér muzea [Jochen Viehoff] se rozhodl, že se ponořích a pokusit se znovu spustit klasické jablko. Ve čtyřdílných video řadách vložených níže, [Jochen] popisuje historii prvního produktu Apple a kroky, které mu vzal zpět k životu. To začalo s tím, že to vycházelo z výkazu odolného projevu a přináší ho nahoře do workshopu muzea.

V nákupu, aby se kompletní systém, HNF personál také vykopali dobu-správnou klávesnici, stejně jako mírně novější Apple Monitor, který by mohl zobrazit 60 Hz kompozitní video výstup. Zapojení původního napájení by bylo příliš riskantní, protože jediná chyba nebo porucha by mohla poslat svou top výstavu v plamenech. Místo toho použili sadu laboratorních zdrojů s programovatelným limitem proudu; Tímto způsobem by i mrtvé krátké na PCB nevedlo k žádné těžkému poškození.

Ne že by bylo možné nějaké šortky: Po kousnutí s klávesnicí a úpravou úrovně výstupu videa se 45letý počítač se týkal života a začal reagovat na příkazy. S pouze 256 bajtů ROM, jeho výchozí sada funkcí je spíše omezená, ale počítač řádně provedl základní “Hello, World” program napsal v 6502 kódu výrobce. Přináší se k elitnímu klubu potvrzeného pracovního jablka, z toho je, že je myšlenka být asi dvacet.

Pokud nemáte $ 300,000 na náhradní, ale stále by rád vyzkoušeli vaši ruku na programování Apple I, budete potěšeni slyšet, že můžete získat moderní kopii na mnohem více ekonomičtější cenu. A pokud je vše, co klasický hardware je pro vás příliš huří, možná budete chtít zkusit implementaci Apple I na FPGA.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *