Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Uncategorized Snadno nastavíte ADB a Fastboot na Mac & Linux s nástroji Nexus

Snadno nastavíte ADB a Fastboot na Mac & Linux s nástroji Nexus

Pokud jste uživatelem Android, nezáleží na novém nebo veteránu, budou časy, kdy budete muset používat nástroje jako ADB a Fastboot. Mít nastavení mostu Android Debug v němném počítači je nutností pro každého uživatele Androidu. Aniž byste měli na počítači ADB a Fastboot, možná nebudete moci blikat jádro nebo systém systému.

Není to tak, že ADB je prospěšným nástrojem pouze pro blikající jádra a obrázky, ale lze jej také použít pro různé typy vývojových a testovacích účelů. Pokud vlastníte úkoly zařízení Nexus, HTC nebo Motorola, jako jsou odemknutí bootloaderu, zakořenění a blikání systémových obrázků nemusí být možné bez použití příkazů ADB a Fastboot.

Pokud jste pokročilý uživatel, můžete si stáhnout Android SDK a nastavit jej do počítače několika kliknutími. Ale pokud jste nový nebo střední uživatel, možná budete potřebovat nějaké pokyny při práci. Asi před rokem jsme představovali podrobný návod pro nastavení ADB na strojích Windows, Mac a Linux. Tentokrát se budeme vypořádat se stejným tématem, ale zahrnuje to mnohem jednodušší způsob.

Pokud chcete nastavit ADB a najít postup trochu komplikovaný, nástroje Nexus od Corbin052198 z XDA mohou usnadnit stejně snadné jako zadání jediného příkazového řádku v okně terminálu. Pomocí jeho nástrojů Nexus můžete snadno nastavit ADB a Fastboot na Mac OS X, Linux nebo Chrome OS.

Tools Nexus Tools ve skutečnosti není program, protože samotný název zní, ale řetězec příkazového řádku. Jediné, co musíte udělat, je vydat následující příkaz v okně terminálu na počítači Mac OS X, Linux nebo Chrome OS:

Bash <(curl) Spuštění tohoto příkazu si stáhne požadované soubory pro nastavení Android Debug Bridge a v důsledku toho vyžaduje pracovní síťové připojení v počítači. Protože skript běží jako root, žádá o sudo, aby mohl zkopírovat stažené soubory do USR/BIN. Zatímco příkazy Nexus Tools fungují perfektně na strojích Mac a Linux, podpora pro Chromeos je v současné době experimentální. Vývojář také dodal požadovaný příkaz k odinstalaci ADB z vašeho počítače: Bash <(curl) Takže, pokud jste uživatel Mac, Linux nebo Chromeos, nastavení ADB a Fastboot se pro vás stalo příliš základní věcí. Vezměte prosím na vědomí, že dříve, než budete moci použít ADB nebo Fastboot na zařízení Android, musíte nejprve povolit ladění USB na zařízení, abyste to fungovali. Pokud nevíte, jak to udělat, přečtěte si následující tutoriál: Jak povolit možnosti vývojáře a ladění USB na zařízeních Android Také si přečtěte: Jak nastavit ADB a Fastboot na Windows během několika sekund

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *