CES 2013: Co se stalo ve Vegas!

4denní událost CES 2013 je konečně u konce, což nám dává nádherný pohled na nadcházející technologie v spotřební elektronice. Zatímco HDTVS s rozlišením 4K ukradl spoustu reflektoru, stále existuje spousta věcí, které jsme viděli ve světě mobilních telefonů. Tato událost rozbila spoustu zvěsti a některé dala. I když jsme neviděli věci, které jsme očekávali, řada neočekávaných překvapení se týkala povrchu. Čtyři dny byly plné zjevení a různí tvůrci předváděli to, co se skrývali měsíce. Pojďme se podívat na některé hlavní trendy v mobilních technologiích, které rozhodují o kurzu, který vidíme, používat naše chytré telefony.

Prototyp vystavení společnosti Samsung:

Zvěstilo se, že společnost Samsung představí Galaxy S4 flexibilním displejem na CES 2013, ale nestalo se to. Společnost se sídlem v Jižní Koreji se však rozhodla provést svou novou technologii. Společnost Samsung přinesla prototypové zařízení, které na populárním technologickém veletrhu balilo své flexibilní OLED displej. Flexibilní displej společnosti Samsung OLED začíná roste a začíná se stát dotykovým panelem, který lze použít pro mobilní terminály. Smartphone prototypu YouM prezentovaný na CES 2013 má tuhé pouzdro na tělo stejně jako jakýkoli jiný smartphone, ale má displej, který je ohnutý na jednom z hran v nákupu, aby předvedl flexibilitu panelu OLED.

Lidé na Verge a CNET dokonce dostali ruce na prototypu YouM Samsung a jeho flexibilní displej OLED, který se považuje za měření asi 5 palců diagonálně, přičemž se může pochlubit rozlišením displeje 720p. Testovací model běžel na základní verzi neznámého operačního systému s uživatelským rozhraním TouchWiz v horní části. Je to velmi zajímavá technologie, která vám umožní vidět oznámení a další informace na bočním panelu.

Telefon s duální obrazovkou Yotaphone:

Dalším poutačem CES 2013 byl telefon Android s dvojitou obrazovkou Yotaphone. Tento 4,3palcový HD telefon spočívá na 4,3palcovém displeji e-ink na zadní straně, který bude zrcadlit přední, sdílet mapy, ušetřit baterii, ukázat vám počasí a ještě mnohem více. To, co děláte na jedné obrazovce, je také zobrazeno na zadní straně, zatímco obrazovka na zadní straně zhasne. Obrazovka také podporuje více úkolů, to znamená, že můžete dělat různé úkoly současně.

Sony Xperia Z:

Sony Xperia z by se mohla ukázat jako hvězda CES 2013. Mezi všemi 4K, OLED, 86palcová, inteligentní platforma, Wi-Fi, NFC, 3D, Ap-hladovějící AV monstra, která obvykle vyvolává reflektor, to Zdá se, že je to, dobře, ne tak skromný telefon, který ukradl srdce pozorovatelů po celém světě.

Sportuje 5palcový (1920 x 1080px) reality HD displej s Sony Bravia Engine2, Quadcore 1,5 GHz Qualcomm Snapdradon S4 Pro Processor, Android 4.1 Jelly Bean, 13 MP (1080p) vzadu a 2,2 MP přední kamera, 2330 Mah baterie , NFC, WiFi, 16 GB Internal Storage + Micro SD slot a spousta dalších. Nejvýraznějším rysem tohoto smartphonu je však kvalita odolné vůči vodě a prachu.

NVIDIA TEGRA 4 čtyřjádrový procesor Cortex-A15:

Další věc, kterou nám CES dala válce zavedení nového neuvěřitelně čipu z NVIDIA, který bude určitě mít velký dopad na průmysl mobilních telefonů. Společnost představila procesor TEGRA 4 čtyřjádrový Cortex-A15, který tvrdí, že je nejrychlejším čipem na světě pro přenosná zařízení s šestinásobným vizuálním výstupem Tegra 3 a je založen na 28nm procesu. TEGRA 4 je první čtyřjádrový procesor s na palubě jádra Cortex A15 a je také kompatibilní se sítěmi LTE prostřednictvím volitelného čipu. NVIDIA prokázala rychlost tohoto procesoru porovnáním doby zatížení procesoru Nexus 10 a rychlosti Tegra 4.

NVIDIA by se zde nezastavila, také zobrazovala vykreslování HDR nového čipu na živém videu. Čip je také schopen implementovat HDR do výstřelů s LED Flash. Výrobce říká, že jeho nový procesor je významným krokem k tomu, aby se videokamera našeho telefonu stala mnohem silnějším než DSLR.

Octa procesor Samsung’s 8-core Exynos 5:

I když mluvíme o procesorech, je nemožné přehlédnout osmijádrový procesor společnosti Samsung Exynos 5 Octa, který se zdá být hodným a pravděpodobně překonávajícím soupeře čipu Nvidia Tegra 4. Korejský technologický gigantický a největší výrobce smartphonů na světě právě upustili masivní bombu na CES tím, že oznámili 8jádrový mobilní procesor! Samsung také tvrdí, že jeho nový čip je nejrychlejší na světě. Nový SOC jde podle názvu Exynos 5 Octa. Procesor staví na procesoru 28nm a využívá výhodu architektury ARM. Octa Exynos 5 je schopna automaticky přepínat mezi režimy výkonu a úspory energie. Samsung také tvrdí, že nový SOC je nejrychlejší na světě a pomůže dosáhnout 70 % zvýšení výdrže baterie. Stephen Woo společnosti Samsung uvedl, že Exynos má „úroveň čistého zpracovatelského výkonu, nikdy předtím v mobilních zařízeních“ a „komplexnější poškození karet, pak předtím“.

Huawei Ascend Mate:

Čínské phnull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *