Nejlepší pluginy WordPress pro prodej digitálních produktů Digital Electronics Apple otevírá svůj výzkum vývojářům a lékařským vědcům

Apple otevírá svůj výzkum vývojářům a lékařským vědcům

Je příliš zřejmé, že Apple je velkým věřícím v to, že se vrhne do světa sledování zdraví a fitness se svými novými iPhone a právě spuštěnými Apple Watch. Poté, co Apple odhalil rámec ResearchKit na své události Spring Forward Media, vydával nástroje s otevřeným zdrojovým kódem pro všechny, počínaje dnes.

ResearchKit od Apple je sada vývojářských nástrojů vytvořených Cupertino Giant, které umožňují lékařským vědcům vytvářet aplikace, které mohou zařízení v podstatě proměnit v výzkumný a diagnostický nástroj. Apple již oznámil pět aplikací, které byly k dispozici od doby oznámení ResearchKit; Astma, Parkinsonova choroba, cukrovka, rakovina prsu a kardiovaskulární onemocnění.

Zdá se, že Apple se domnívá, že tento rámec ukazuje slib a jako první aplikace podporující ResearchKit zabalily více než 60 000 uživatelů iPhone, kteří se zaregistrovali a souhlasili s účastí na těchto studiích. Právě tato účast vyvolává velké obavy, zejména s vědomím, že dobrá většina uživatelů iPhone je mladší 18 let a ze zákona se nemůže účastnit lékařských studií. Většina z těchto procesů ověřování věku v aplikaci je také opravdu pouze formalita a lze je vrátit zpět.

Když Apple otevírá nástroje pro všechny tam, není pochyb o tom, že by to mohlo pomoci společnosti, aby se dostali do jejího podnikání a fitness podnikání, ale jak se tam zvyšuje počet aplikací, tak i etická hlavolam. Pokud bychom však měli tyto obavy zanechat pozadu, platforma poskytuje podstatné řešení problému náboru pacientů pro lékařský výzkum, zejména pokud je publikum Apple velké; Což samozřejmě vede mé obavy zpět k těm, kteří jsou mladší 18 uživatelů iPhone.

Nástroje prozatím zahrnují moduly s prvky pro souhlas účastníků, průzkumy a aktivní úkoly. Aktivní úkoly umožní vývojáři aplikace proniknout do senzorů vašeho iPhone pro shromažďování dat o konkrétní sadě činností. Podle Jeffa Williamsa, hlavního viceprezidenta operací společnosti Apple, „Lékařští vědci z celého světa aktivně zkoumají, jak jim ResearchKit může pomoci studovat ještě více onemocnění, a věříme, že dopad na globální porozumění zdraví a wellness bude hluboký.“

Můžete nás sledovat na Twitteru, přidat nás do svého kruhu na Google+ nebo se vám líbí naše stránka na Facebooku, abyste se informovali o všech nejnovějších od společnosti Microsoft, Google, Apple a Web.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *