Aktivace i využití chat bublin na Android 11

Stabilní verze Android 11 přichází právě včas pro Q3 2020. Spolu s ním přichází mnoho nových elegantních funkcí, jmenovitě zvýšená citlivost dotyku, nativní nahrávání obrazovky, nativní nahrávání obrazovky, nativní nahrávání obrazovky , stejně jako bubliny. Ne, tohle není dívka Powerpuff nebo Dragonball Z Monkey. Toto je funkce, díky které bude cítit ještě chladnější jako uživatel Android OS.

Bubbles je nové API od Google, které umožňuje aplikacím snížit jeho instanci do bubliny, která vznáší na horní části uživatelského rozhraní vašeho telefonu. V zásadě to není odlišné vůči ikonům chatovacích hlav dodávaných Facebook Messenger.

Normálně klepnutím na bublinu aplikace rozšíří překrytí ovládacích prvků, které vám umožní okamžitě provádět úkoly, jako je odpověď na zprávu nebo zodpovězení hovoru. S API Bubbles se můžete snadno zapojit do jiné nesouvisející aktivity, aniž byste se museli zajímat o chybějící klíčové telefonní hovory nebo zprávy.

Bubbles API je již snadno přístupný pro uživatele Beta Android 11. Realita je řečeno, tato funkce je dokonce nabízena pro Android 10, protože je poprvé představena v této verzi Android OS. Udržování toho říká, že jednotlivci Android 10 mohou vyžadovat provedení některých řešení, protože povolení API Bubbles není tak jednoduché, stejně jako vývojář můžete použít pouze jako vývojář. Jinými slovy, API je prakticky zbytečné, pokud ji plánujete využít k pomoci při každodenní činnosti, jako je odpověď na zprávu.

Chcete -li to spustit na Android 11 pro jakýkoli typ aplikace pro zasílání zpráv, je však poměrně jednoduché. Předtím však vyžadujete povolení možností návrháře.

První věci nejprve: Povolte možnosti návrháře

Zapojení na výběr návrhářů vám udělí přístup k provedení velkých věcí, např. Využití ladění USB k odemknutí budoucích skrytých funkcí. V našem konkrétním případě vám umožní výběru návrhářů poskytovat výběr využití API Bubbles API.

Pokud jsou výběr návrhářů vašeho zařízení již povoleny, můžete se vyhnout celé této sekci. Ale pro první časovač vyžadujete:

Otevřete aplikaci Nastavení.

Přejděte do systému -> vyberte o telefonu -> v rámci softwarových informací; Hledejte vývojový počet telefonů.

Přesné kroky k získání přístupu k vývojovému číslu vašeho zařízení se mohou lišit od telefonu k telefonu.

Jakmile objevíte vývojové číslo, klepněte na něj několikrát až do té doby, než se zobrazí text, že se zobrazí „jste nyní vývojářem“.

Může být nutné ověření pinů.

Nyní se vraťte do primární nabídky aplikace Nastavení. Dále vyhledejte nedávno přidanou položku s názvem Developer Options.

Klepněte na Možnosti návrháře a poté zapněte zapněte. Díky tomu můžete nyní mnohem volně provádět úpravy telefonu.

Výše uvedené kroky jsou potřebné pouze na začátku. Poté, co jej poprvé povolíte, mohou být výběr návrhářů zapnut a vypnuta přímo z nabídky Nastavení.

Naneste bubliny API na vaše aplikace pro zasílání zpráv

S povoleným výběrem návrháře by se také objevila schopnost aplikovat bubliny na jakýkoli typ aplikace. Ano, teoreticky, Bubbles API musí fungovat pro jakýkoli typ aplikace třetích stran, pokud ji aplikace podporuje, tj. Nemusí to být aplikace pro zasílání zpráv.

Chcete -li integrovat bubliny s aplikací podle vašeho výběru, proveďte následující.

Otevřete aplikaci Nastavení a poté vyberte možnosti vývojáře.

V rámci možností návrháře klepněte na možnost Bubbles a potom povolte toto nastavení.

Pokud nemůžete objevit možnost, můžete navíc získat přístup k vyhledávacímu lištu z primární nabídky Nastavení aplikace a procházet „bubliny“.

Po zapnutí bublin budete muset získat zprávu z aplikace pro zasílání zpráv podle vašeho výběru. Když se objeví oznámení o zprávě, podržte oznámení a poté klepněte na „Zobrazit jako bublinu“.

Potenciální zprávy získané aplikací budou nyní příště informovány jako bubliny. Bubliny tam budou vždy, dokud je odmítnete nebo nezakážete funkci pomocí nastavení oznámení.

Pokud nechcete čekat, až se od vašich přátel objeví zpráva, můžete pomocí těchto kroků okamžitě aplikovat bubliny.

Vraťte se na obrazovku House App App. Přejděte na aplikace a oznámení -> Klepněte na všechny aplikace.

Podle informací o aplikaci vyberte, do které aplikace chcete použít bubliny.

Poté klepněte na bubliny a vyberte všechny konverzace.

A je to! Pokud se cokoli děje správně, jakýkoli typ budoucího chatu, který pochází z této specifické aplikace pro zasílání zpráv, se objeví jako plovoucí bubliny nad vaším uživatelským rozhraním.

Pomocí bublin

API Bubbles API je ověřeno tak, aby fungovalo alespoň s některými z nejvýznamnějších aplikací pro zasílání zpráv, včetně WhatsApp, telegramu a zpráv Android. Metoda funkce bublin je podobná hlavě chatu objevené v Messenger Facebook.

Můžete přetáhnout plovoucí bublinu kolem, abyste se ujistili, že vám bude méně pravděpodobně bránit vašemu vidění. Klepnutím na bublinu jej rozšíří a také svou věc. Pokud chcete bublinu odmítnout, přetáhněte ji na spodní část obrazovky.

Přesto vzhledem k tomu, že bubliny – spolu s Androidem 11 – jsou stále ve své beta Phanull

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *